Meniu Uždaryti

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Jau 19 metai ši diena įvairiais renginiais švenčiama visoje Europoje. Pagrindiniai šios šventės tikslai: papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, skatinti ir stiprinti  kalbų mokymąsi.

Marijampolės suaugusiųjų ir jaunimo centre ši diena taip pat neliko nepaminėta. Buvo išleistas informacinis stendas su mokiniams naudinga lingvistine informacija. Jaunimo  klasių mokiniams labai patiko mintis iš saldainių sudėlioti šalių, kurių kalbas mokosi, vėliavas. Gerdami arbatą ir vaišindamiesi saldainiais, su mokytojų pagalba mokiniai bandė sudėlioti ilgiausius kai kurių Eupopos šalių žodžius įvairiausiomis kalbomis.  Mokiniai sužinojo apie 10 seniausių pasaulio kalbų (tarp kurių ir mūsų gimtoji lietuvių kalba) įdomių faktų Europos kalbų ypatumus.

Centro suaugusiųjų klasių ir PN skyriaus  mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie pasaulio kalbas. Jie sužinojo, kas yra Babelio bokštas ir koks gyvūno pavadinimas dažniausiai aptinkamas Lietuvos miestų ir miestelių pavadinimuose. Visi aktyviai dalyvavę buvo apdovanoti prizais.

Išsiskirstėme šauniai pabendravę, pasidalinę patirtimi, sužinoję naujų faktų apie Europos kalbas, padarėme išvadą: kalbų mokytis verta, nes tai pasaulinė komunikacija, informacijos prieinamumas, mobilumas, verslo plėtra, karjeros galimybės, kultūrinis pažinimas, tinklaveika, asmeninė, profesinė kompetencija.