Meniu Uždaryti

Kalbų diena

      Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva Europos kalbų diena nuo 2001 m. švenčiama kasmet rugsėjo 26 d. Šiais metais minime Europos kalbų dienos dvidešimtmetį! Europos kalbų dienos minėjimo tikslas – ugdyti pasididžiavimą savo gimtąja kalba ir literatūra, skatinti toleranciją ir sąmoningumą kitų kalbų ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir paraginti bet kokio amžiaus žmones mokytis kalbų.

       Ši graži sukaktis neliko nepaminėta ir mūsų centre.

      Jaunimo klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Taip ir Ne“, kūrė žymių pasaulio žmonių citatų apie kalbą plakatą, atliko gana sudėtingas, bet kartu ir nuotaikingas užduotis anglų, rusų, vokiečių, lietuvių, lenkų ir kitomis kalbomis. Ypač daug gerų emocijų susilaukė „Mini Blitz“ kalbų turnyras. Gerdami arbatą, mokiniai kartu su mokytojais diskutavo apie užsienio kalbų mokėjimo svarbą mūsų realiame gyvenime.

     20-tasis Europos kalbų gimtadienis paminėtas ir Pataisos namų skyriuje. Mokiniai prisiminė kokiomis užsienio kalbomis moka pasakyti “Su gimtadieniu!” ir sužinojo kaip tai pasakyti kitomis kalbomis. Protų mūšio metu jie atsakinėjo į klausimus apie kalbas, diskutavo apie patarlių panašumus įvairiose užsienio kalbose.