Meniu Uždaryti

Prevencinė programa „Raktas į sėkmę“

     Centre vykdoma prevencinė programa „Raktas į sėkmę“. Didelis dėmesys skiriamas įvairiai prevencinei veiklai bei sveikai gyvensenai. Bendruomenės nariai ugdosi suvokimą apie sveikos mitybos naudą ir principus, formuoja sąmoningus mitybos įpročius. Įgyvendinant programą, supažindinama ne tik su sveika gyvensena, sveikos mitybos įpročiais, bet ir su įvairiomis plintančiomis ligomis.

     Gruodžio pirmąją minima Pasaulinė AIDS diena, kurią 1988 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. PSO pažymi, kad per pastaruosius dešimtmečius ir buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau  ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui.

     Siekiant propaguoti brandesnį visų požiūrį į ŽIV infekciją, kad nebūtų naujų užsikrėtimų, diskriminacijos, gruodžio mėnesį Marijampolės suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vyko  įvairios prevencinės veiklos. Suaugusiųjų skyriaus mokiniai sprendė kryžiažodį „AIDS: geriau žinoti“, jaunimo klasių mokiniai klausėsi pranešimo tema „ŽIV/AIDS…“. Pataisos namų skyriaus mokiniai dalyvavo viktorinoje „AIDS: geriau žinoti 21“. Dalyviai atsakinėjo į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą.

     Tikime, kad mokiniai gebės įvertinti asmeninę riziką užsikrėsti virusu, supras atsakomybę už save ir kitą žmogų, bus tolerantiški sergantiems.