Meniu Uždaryti

Spalio 19-25 d. Vokiečių kalbos dienos

 Kiekvienais metais spalio pirmą penktadienį visas pasaulis švenčia tarptautinę šypsenos dieną. Šios dienos šūkis: „Daryk gerus darbus. Džiugink kitus. Šią dieną padėk atsirasti bent vienai šypsenai“. Spalio 10-oji – pasaulinė psichikos sveikatos diena, kurios šių metų  šūkis yra „Saugokime psichikos sveikatą – laikas investuoti“.

 

Marijampolės suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre spalio 8 ir 13 dienomis taip pat  minėjome šias dienas. Net ir esant žvarbiam, rudeniškam orui, pasistengėme, kad visi vos tik patekę į mokyklą plačiai nusišypsotų. Visi buvo papuošti šypsenėlėmis. Čia pat vyko ir apklausa apie kiekvieno savijautą. Kiekvienas, priėjęs prie termometro, galėjo priklijuoti šypsenėlę ten, kur rado savo emociją. Buvo ir mieguistų, ir nusivylusių, ir darbingų, bet kas labiausiai džiugino, linksmų ir laimingų.

 

Vėliau jaunimo klasių mokiniai kūrė bendrą emocijų plakatą: dažė savo delnus jiems labiausiai patikusia spalva, dėjo antspaudus lape ir rašė, kaip jaučiasi.

Suaugusiųjų ir Pataisos skyriaus mokiniai dalyvavo protų kovose, atsakinėjo į klausimus, sprendė testus.

 

Visi dalyviai buvo apdovanoti Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos prizais.

Šypsokitės vieni kitiems – juk tai vienintelė universali viso pasaulio kalba. Šypsena turi veidrodinį efektą: jei šypsosiesi tu – šypsosis ir tau.

Jei norite, kad gyvenimas jums šypsotųsi, iš pradžių dovanokite jam savo gerą nuotaiką.

B. Spinoza