Meniu Uždaryti

TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ SAVAITĖ

(2021-03-30 − 2021-04-10)

Velykos – viena gražiausių ir svarbiausių pavasario švenčių, kurios su nekantrumu laukia ir maži, ir dideli. Kiekvienoje šeimoje formuojamos savitos Velykų tradicijos, tačiau vienas seniausių ir vis dar populiariausių papročių – kiaušinių dažymas. Manoma, kad pavasarį parskridę perėti paukščiai senais laikais tapdavo tikru išsigelbėjimu po žiemos išvargusiems žmonėms. Renkant kiaušinius, pirmasis rastas buvo dažomas raudona spalva, kuri žymėjo auką ir ugnį. Tačiau anais laikais margučio niekas nevalgė – jis buvo aukojamas kaip padėka. Vėliau, įsivyravus žemdirbystei, paprotys dažyti kiaušinius niekur nedingo, tačiau daug įvairesnė tapo spalvų gama, atsirado piešiniai. O šiandien margučiai yra svarbiausi Velykų atributai tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 

Kviečiame visus centro bendruomenės narius numarginti margutį su matematiniais simboliais ir savo nuotraukas atsiųsti matematikos mokytojoms adresais: jjvioleta@gmail.comsidonarim@gmail.com

 

Dėkojame už dalyvavimą tiksliųjų mokslų savaitėje marginant margučius.

Mokiniams:

Gudelevičienei Sandrai IVA, Glaveckienei Kornelijai IVA, Šuliauskui Andrui IIIC, Kaluškevičienei Ninai IIIC, Savickaitei Dijai 10J, Damidavičui Martynui 10J, Badaitytei Evelinai IIIA.

Mokytojoms:

Stoškutei Nijolei, Kruglaitei Kristinai, Denutienei Aušrai.